CHP’nin Turhal aday adayları boy gösterdi

10 Ekim 2013 Perşembe 01:45
chpnin-turhal-aday-adaylari-boy-gosterdi
SON DAKİKA

          CHP’nin Turhal Belediye Başkanı ve İl Genel Meclis Üyeleri aday adayları boy gösterdi.         

         Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Turhal İlçe Başkanlığı tarafından Turhal Belediye Başkanı ve İl Genel Meclis Üyeleri aday adayları için tanıtım programı düzenlendi.

         İnceler Düğün Salonu’nda düzenlenen toplantıya CHP Tokat Milletvekili Dr. Orhan Düzgün, CHP Tokat İl Başkanı Duran Kum, CHP Turhal İlçe Başkanı Galip Doğan, CHP Turhal Belediye Başkanı ve İl Genel Meclis Üyeleri aday adayları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

         Programın açılış konuşmasını yapan CHP Turhal İlçe Başkanı Galip Doğan, 2014 yerel seçimlerine yönelik birlik beraberlik mesajı verdi.

         “KOCA ÇINAR ALTINDA HEPİMİZE YER VAR”         Cumhuriyet Halk Partisi’ni koca bir çınara benzeten Başkan Doğan, “Bu çınar ağacının altında hepimize yer var. Bu birlik ve beraberliğimizi bugün bu salonda nasıl bir araya getirdiysek önümüzdeki yerel seçimlerde bir arada el ele yürek yüreğe olmaktan yanayız. Cumhuriyet Halk Partisi’ne gönül veren, altı okun ilkelerini benimseyen herkesi birlik ve beraberliğe çağırıyoruz” dedi.

         “ÖNSEÇİM KARARI ALDIK”

         Cumhuriyet Halk Partisi Turhal İlçe Örgütü olarak önseçim kararı aldıklarını söyleyen Başkan Doğan, “Seçmenlerimizden aldığımız destek doğrultusunda bir önseçim istedik. Partimizin içerisinde demokrasi kurallarının çalışabilmesi için çıkan aday kim olursa olsun örgütüm ve şahsım adına sonuna kadar arkasında duracağımıza namus ve şeref sözü veriyoruz. Sevgili seçmenlerim bu sözü sizden de istiyorum” diye konuştu.

         “CHP TURHAL’DA KALESİNİ KAYBETTİ”

         Cumhuriyet Halk Partisi’nin Turhal’da daha önceden yönetmiş olduğu kalesini kaybettiğini söyleyen CHP Tokat İl Başkanı Duran Kum, “Artık kaybetmeye tahammülümüz yok” dedi.

            “İKTİDAR OLMA RÜZGARIYLA YOLA ÇIKTIK”

         Cumhuriyet Halk Partisi’nin son 3 yıllık dönem içerisindeki Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ile birlikte Türkiye’de iktidar olma rüzgarıyla yola çıktıklarını söyleyen Kum, şunları kaydetti:

         “Bu yola çıkarken biz sizlere sürekli şunu söyledik; sizin belirlediğiniz adaylarla seçime gideceğiz. Yani ben değil biz olacağız. Ve Cumhuriyet Halk Partisi’ni hep birlikte iktidara taşıyacağız. Bu duygu ve düşüncelerle 2 yıldır sayın milletvekilimle, İlçe başkanlarımla ve ilçe örgüt yöneticilerimizle birlikte bütün ilçelerimizde bu gerçek olan gündemi yaratma ve sizlerle birlikte olmak için mücadele ediyoruz.

         TÜRKİYE 11 YILDIR İYİ YÖNETİLİYOR MU? 

         Peki değerli arkadaşlarım sevgili Turhallılar; Türkiye son 2 yıldır değil 11 yıldır iyi yönetildiğine siz inanıyor musunuz? Yani Türkiye’nin 11 yıllık dönem içerisinde iktidarın özellikle Tokat’tan bahsetmek istiyorum ki çünkü bizi ilgilendiren önce ilimiz ve ilçelerimiz. Dereli arkadaşlarım Tokat-Turhal karayolu 11 yıldır bitirilemiyor. Bunu her fırsatta bütün kamuoyuyla paylaşıyorum. Ve oradaki ihale yapılan ve ihaleyle beraber yandaşlara peşkeş çekilen bu yol niçin bitirilemiyor? Soru bir.

         GERDAN KIRARAK ÇEVRE YOLUNU AÇTILAR

         Tokat çevre yolumuz yine aynı şekilde. Sayın milletvekilim parlamentoda soru önergesi verdiler dediler ki ‘bu yolun kayması var buranın daha iyi incelenmesi gerekiyor. Bu noktada bu yol açılmamalıdır’ dediler. Ama iktidar yine ben bilirim, ben yaparım biliyorsunuz parmak çoğunluğuyla onu da geldiler gerdan kırarak Tokat’ta bu yolu açtılar. Bu yolun açılışında Bakan getirdiler şatafatlı bir açılış yaptılar. Yol 3 ay sonra tekrar kapandı. Biz çıktık sorduk yol neden kapandı? Dediler ki yolda kayma var. Peki biz bunu daha önce size söyledik siz dinlemediniz. Milletvekiliniz meclise önerge verdi. Peki siz diyorsunuz ki kendi zihniyetinizde biz biliriz. Yani biz biliriz değil biz yandaşlara peşkeş çekeriz. Bunun açık ifadesi bu.

         İl Başkanı çıktı ‘şükürler olsun 10 trilyon parayı getirdik bu yol yapımıyla ilgili faaliyete başladık’ bende çıktım dedim ki size yazıklar olsun. Siz o 10 trilyon paranın kimin emeğiyle kimin alın teriyle bütçeye gittiğini biliyor musunuz dedim. Ama yine cevap yok.

         DİKTA REJİMİNE DUR DEMELİYİZ

         2014’te yapılacak yerel seçimlerde bizler el birliğiyle bu iktidarın yaptığı yolsuzluklara dur demeliyiz. Yani bunlar arsız sözden laftan anlamıyorlar. Bunlara ne söylerseniz söyleyin hiç fark etmiyor. Bunlara dersi 2014’te sandıkta vermemiz gerekiyor. Yani hep birlikte birlik içerisinde beraberlik içerisinde partimizi iktidar yapmakla hesaplarımızı sıklaştırarak bu iktidarın bu dikta rejimine dur demeliyiz.

         İktidar partisinin 11 yılda yaptığı politikalarla Tokat’tan 240 ile 260 bin civarında aile metropol kentlere göç etti. Bunu soruyoruz diyoruz ki ‘bu insanlar nerede? İktidardan ses yok. Diyorlar ki ‘bu nüfustan fazla yazılmış’ yazan kim? siz. Peki 2002 yılında seçimlerde Tokat’taki nüfus 838 bindi. Peki bugün Tokat’ın nüfusu 623 binden düştü. İktidar partisi gelirken diyor ki ‘TÜİK yanlış yazmış’ diyor. Değerli arkadaşlarım siz bunlara ne sorarsanız karşılarında cevapları hazır. Yani doğruda söyleseniz hayır, yanlışta söyleseniz hayır başka bildikleri yok. Diyorlar ki biz aldık halktan gücümüzü yola devam bu memleketi soymaya devam edeceğiz. Peki, siz bu anlamda Turhallılar olarak Turhal Belediyesi’ni almaya kararlı mısınız? Yani Turhal’daki bu son 18 yıldır bu faşizm yönetime hayır diyecek misiniz?             

         BİZ TURHAL’I ALMAK İSTİYIRUZ

         Değerli arkadaşlarım bizim burada 7 tane aday adayı arkadaşımız var, İl Genel Meclisi üyesi aday adayı arkadaşlarımız var. Yani 7 tane bir olmayacak bir tane bir olacak bunların içerisi de. Siz bu bir olanın etrafında kenetleşmeye, birlikte olmaya ve seçimi birlikte kazanmaya var mısınız? Bizler sizlerin emrinde olmaya hazırız.

         Bu örgütün vekilimiz başta olmak üzere bizim şahsi olarak adayımız yok. Hiçbir adayımıza taraf değiliz. Vatandaşlarımızın kafasında farklı bir olgu oluşmasını istemiyoruz. Biz Turhal’ı almak istiyoruz. Cumhuriyet Halk Partisi’nin Turhal Belediye Başkanlığını aldığı gün ben inanıyorum ki Türkiye’de Cumhuriyet Halk Partisi iktidar olacaktır.

         Turhal diğer ilçelerimiz elbette bizim için önemli yalnız Turhal’ın bizim parti içerisinde ayrı bir yeri var bunu biliyorsunuz. Ayrıştırmamız mümkün değil. Çünkü burası 65 bin nüfusa sahip bir ilçe yani ilin yarı değerli arkadaşlar. İktidarın yolu Turhal, Zile, Erbaa, Niksar’dan geçiyor. Yani başka türlü iktidar olma şansımız yok”

         Daha sonra ise CHP Tokat Milletvekili Dr. Orhan Düzgün bir konuşma yaptı.

         Düzgün’ün konuşmalarının akabinde Turhal Belediye Başkanı aday adayları 10’ar dakika, İl Genel Meclis Üyesi aday adayları ise 5’er dakika söz hakkı verildi. Verilen süre zarfında aday adayları kendilerini tanıtıp projelerini anlattılar.

         Aday adaylarının tümü konuşmalarının sonunda aday olsalar da olmasalar da seçimlerde seçilmiş gibi seçilen adayın yanında yer alacaklarını ve tüm güçle çalışacaklarını vurguladılar. UYARI: Tüm hakları saklıdır, hiçbir suretle bilgiler kopyalanamaz ve kullanılamaz! | YTH-TWH |    

Haberin etiketleri:

chp, turhal aday adayları,


Haber okunma sayısı: 3445

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER