Chp Turhal Belediye Başkan Aday Adayları Açıklandı

03 Eylül 2013 Salı 00:00
chp-turhal-belediye-baskan-aday-adaylari-aciklandi
SON DAKİKA

         Cumhuriyet Halk Partisi Turhal İlçe Başkanı Galip Doğan, 2014 yılında yapılacak olan yerel seçimler için CHP’den Turhal Belediye başkan aday adaylarını açıkladı.

         Başkan Doğan, partilerine 6 ismin resmi olarak başvuru yaptığını belirterek, “Partimizin Turhal Belediye başkan aday adayları İrfan Özdemir, Erol Gül, Bekir Atılgan, Ali Cesur, Naci Kurt ve Yücel Resuloğlu” dedi.

         “Turhal’da yaşayan bütün insanlara dil, din ırk, mezhep ayrımı yapmadan Turhal Belediyesine hakim olmak istiyoruz” diyen Başkan Doğan, “Bütün arkadaşlarımın yolu, bahtı açık olsun diyorum. Hangisi Cumhuriyet Halk Partisi için, Turhal için halkın teveccühüyle gelirse gelsin biz örgüt olaraktan, seçmen olaraktan kayıtsız ve şartsız o listeden çıkan arkadaşımızın arkasında sonuna kadar duracağız. Bunu seçmenlerimizden de özellikle istiyor, sahip çıkmalarını istiyoruz. Bu bakış açımız hem İl Genel Meclis üyesi için geçerli hem de Belediye Başkan aday adaylarımız için geçerlidir” dedi.

         “BİZDE YARIŞ VARDIR”         Cumhuriyet Halk Partisi içerisinde ‘sen kazandın ben kazandım’ meselesinin olmadığını, bir yarışın olduğunu vurgulayan Başkan Doğan, “Bu yarıştan hangisi bir arpa boyu önde çıkıp halkın, üyelerimizin teveccühüyle çıkarsa o arkadaşımızın arkasında olup maddi ve manevi desteğimizi esirgemeyiz.

         Bu destekleri vererekten halkımızdan bu partiye gönül veren, üye olan olmayan, yıllarca bu partinin emeğini çeken bütün insanlarımızdan da bunu özellikle rica ediyoruz. Bir olacağız, diri olacağız, güçlü olacağız. AKP’nin kokuşmuş düzenine dur demek için Cumhuriyet Halk Partisi’nin muhakkak ki hem İl de hem de İlçemizde Belediye Başkanımızı seçip İl Genel Meclis üyelerimizi göndereceğiz” şeklinde konuştu.

         “ÖNSEÇİM YAPACAĞIZ”

         Belediye Başkan Adaylıkları ve İl Genel Meclis adayları için bir önseçim yapılacağını söyleyen Başkan Doğan, şunları kaydetti:

         “Genel merkezimizin belirlediği bir tarihte önseçim yapacağız. Bu önseçimde herhangi arkadaşımız çıkarsa çıksın Cumhuriyet Halk Partisi’nin bayrağını, 20 yıldır ezikliğimizi, yoksul kaldığımızı, fakir kaldığımızı, sınıfsal açıdan değil bağımsızlık uğrundaki yapılan bu mücadele doğrultusunda Cumhuriyet Halk Partisi ile Turhal Belediyesini almaya gayret edeceğiz. İnşallah halkımız, vatandaşımız Turhallılarımızda buna teveccüh edecek, sosyal belediyeciliğin ne olduğu Turhal’da tekrar yeni bir aşamanın içerisine gelecek. Bu süreci bekliyoruz. Zamanı geldiği zaman tekrar değerlendireceğiz”

UYARI: Tüm hakları saklıdır, hiçbir suretle bilgiler kopyalanamaz ve kullanılamaz! | YTH-TWH | 

 

Haber Kaynağı: ythHaber okunma sayısı: 3578

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER