Yüzbaşıoğlu Petrol Sosyal Tesisleri hizmete açıldı

21 Haziran 2013 Cuma 01:11
yuzbasioglu-petrol-sosyal-tesisleri-hizmete-acildi
SON DAKİKA

         Turhal’da Amasya yolu üzeri Yüzbaşıoğlu Petrol yanında açılan Yüzbaşıoğlu Petrol Sosyal Tesisleri hizmete açıldı.

         Tesisin açılışına Turhal Belediye Başkanı Ali Gözen, Cumhuriyet Başsavcısı Ersin Karadağ, Ak Parti İlçe Başkanı Orhan Koç, İlçe Özel İdare Müdürü Nazif Yılmaz, İl Genel Meclis üyeleri, kurum amirleri, siyasi parti temsilcileri, belde belediye başkanları ve çok sayıda davetli katıldı.

         Açılış kurdelesini kesen Belediye Başkanı Ali Gözen, “Gerçekten böyle güzel bir mekanda bulunmaktan, Turhal’ımıza yakışan, Turhal’ımızın düğünlerini daha eğlenceli, daha neşeli olması hepimizin en büyük arzularından biriydi. Hızla bu tür alanların güzelleştiğini görüyoruz bundan da mutluluk duyuyorum belediye başkanı olarak. Çünkü artık halkımız her türlü güzelliğe, yeniliğe layık olduğunu biliyoruz. Bu nedenle isim vermeden söylüyorum yapılan düğün salonları bir bir güzelleşmeye başlıyor. Bundan sonra yapılacaklarda umarım ki daha da güzel hale gelerek halkımızın rahat bir şekilde düğün, nişan, özel gün ve programlarının en iyi şekilde yapılacağı mekanlar olacaktır” dedi.

         “AĞIR BİR MİSAFİRİMİZ GELSE OTURACAĞIMIZ MEKANIMIZ YOK”

         İlçede güzel mekanların eksiklerinden bahseden Gözen, “İlçemizde hakikaten ağır misafirlerimizi oturtturacağımız, rahat ettireceğimiz, yemek yedirebileceğimiz maalesef mekanlar yok. Yok denilecek kadar az değil yok. Çünkü rahat bir ortamda baş başa sohbet edebilecek mekanların hızla çoğalmasından yanayız. Bunu hepimizde söylüyoruz. Böyle bir mekanların yapılmasında belediye olarak destekliyoruz. Sözümüz herkes için geçerli…” dedi.        “BİZDE İKİ HAFTA RUHSAT BEKLEME OLMAZ…”

         Yasal işlemler doğrultusunda yapılan işlemlerde belediye olarak zorluk çıkarılmadığını hatta işlemlerin en kısa sürede yapıldığını söyleyen Gözen, “Biz yönetime geldiğimizden bu yana hiç kimse bizden şu iş kanuni olmadı diyemez, böyle bir hakka da sahip değil. Açık ve net söylüyoruz. Çünkü biz eğer hukuka uygunsa, imar yasasına uygunsa, ticarete uygunsa, yapılması gereken hukuksal bir engel yoksa onu en kısa sürede çözeriz. Zaman zaman duyarsınız bazı belediyelerde aylarca yıllarca ruhsat alma derdini. Ama biz çok hızlı bir şekilde komisyonumuz tarafından inceler haftalık olarak en fazla bir hafta içerisinde işlem yapılır. Bizde iki hafta ruhsat bekleme olmaz” diye konuştu.

         “EN BÜYÜK İDEALLERİMİZDEN BİRİSİ GÜZEL ŞEHİRCİLİK”

         “Hızlı yapılanma, güzel yapılanma, güzel şehircilik en büyük ideallerimizden birisidir” diyen Belediye Başkanı Ali Gözen, şunları söyledi:

         “Göreve geldiğimiz günden buyana belki müteahhitler zaman zaman bizleri sevmeye bilirler. Çünkü müteahhitlerin sevmemesini gerektiren bazı kanun düzenlemeleri yapıyoruz. İşte bir merdivene girdiğiniz zaman bir bakıyorsunuz öyle bir imar çizmişler ki konut kafanıza değecek, merdivende dönemiyorsunuz ki kaldı ki eşya çıkaracaksınız. Biz bunların hepsini düzenlemeye getirdik, merdiven boşluklarını arsa payından çıktık daha geniş, 120 santimetreden aşağı olmayacak diye söyledik.

         TARİHİ YENİLİKLER, GÜZELLİKLER GETİRDİK

         Eskiden bodrumu hemen daire yapıyorlardı onları engelledik altına otopark yapabilirsiniz sistemini getirdik. Arka bahçe kısmında kalan kısımlar geriye doğru otopark yapabilirsiniz ancak toprak seviyesinin üstüne çıkmamak şartıyla diye aslında onlar için mükemmel yenilikler, tarihi yenilikler, tarihi güzellikler getirdik.

         Ama bizim arkadaşlarımız gerçekten alışmışlardı bodrumu tapu vermeden vatandaşa rahatlıkla satabiliyorlardı. O nedenlerden dolayı düzen geldi, nizam geldi. En azından alan halk memnun, yapan halkta memnun olmaya doğru ağır ağır yöneldi. Bu bizi mutlu ediyor. Yapanda iyi bir şey yapsın güzel bir şey satsın, alanda iyi bir şey alsın güzel bir şey içerisinde otursun diye düşünüyoruz. Sağlamlıkta zaten son yıllarda yapı denetimleriyle birlikte hiçbir sıkıntımız Allah’a şükür yok. O nedenle müteahhit arkadaşlarında, iş yapan arkadaşlarında ve herkesin kanunlara, yasalara uyması halinde başımızın üstünde yerleri var. En kısa sürede de işlemlerini tamamlamaya devam ederler. İyi mekanlar da öyle oluşuyor.

         Bu nedenle ben burada emeği geçen, gerçekten bu güzel görselliği hazırlayan Yüzbaşıoğlu Şirketi adına Nihat Yüzbaşıoğlu’na ve ailesine teşekkür ediyorum. Çünkü inanıyorum ki arka tarafta lokantasıyla, bir tarafta düğün salonuyla, çevredeki otoparkıyla, otoparkta yapabilmek için para harcayıp yer alabildiği için kutluyorum. Çünkü artık bunların olması gerekli. Bir yol sıkıntısı varmış onu da mahalle asfalt çalışmalarıyla asfaltlarız sıkıntı değil. Ben katıldığınız için şahsım ve belediyem adına teşekkür ediyorum, böyle güzel yerlerin ilçemizde hızla çoğalarak devam etmesi hepimizin yararına olacak diyorum, hayırlı uğurlu olsun”

         KAPASİTESİ BİN 500 KİŞİ

         Tesis hakkında bilgiler veren Yüzbaşıoğlu Petrol Sosyal Tesisleri sahibi Nihat Yüzbaşıoğlu, tesisin bin 500 kapasiteli olduğunu belirterek, kapalı alanı aynı anda 800 kişiye hizmet verecek şekilde olduğunu, kış ve yaz ayları için ısıtmalı ve soğutmalı sistemi mevcut olduğunu söyledi.

         Yüzbaşıoğlu, tesis sayesinde 12 kişiye de iş imkanı sağlanarak ekmek kapısı açıldığını belirtti.

         14 YILDIR HİZMET VERİYOR

         Yüzbaşıoğlu Petrol, ilçemizde 14 yıldır hizmet vermektedir. Son zamanlarda yaptığı yeniliklerle büyümeye devam ediyor.

Haber Kaynağı: ythHaber okunma sayısı: 1662

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • ???

    Misafir ali gözenin yüzbaşı oğlu tesislerin açılışdakı konuşması ( İlçede güzel mekanların eksiklerinden bahseden Gözen, “İlçemizde hakikaten ağır misafirlerimizi oturtturacağımız, rahat ettireceğimiz, yemek yedirebileceğimiz maalesef mekanlar yok. Yok denilecek kadar az değil yok. Çünkü rahat bir ortamda baş başa sohbet edebilecek mekanların hızla çoğalmasından yanayız. Bunu hepimizde söylüyoruz. Böyle bir mekanların yapılmasında belediye olarak destekliyoruz. Sözümüz herkes için geçerli…” dedi) sen orda bostan korkuluğmusun yapsana sen şelale restorantı canlandır oteli canlandır çürüyüp gidiyo bide başkan olcan ... yandaşların iyice zengin ettin başka bi iş yapmadn 23 Haziran 2013 13:42

  • HAYIRLI UĞURLU OLSUN

    Misafir Nihat yüzbaşıoğlu çalışkanlığı ve beyefendiliğiyle tanınan, sevilen bir iş adamıdır. Turhalın bir kaç vedaı iftiharından birisidir...Allah yolunu açık etsin..Daha nice nice yatırımlarını görürüz inşallah.... 13 Ağustos 2013 19:52

DİĞER HABERLER